Portselanimaal
Fotodel näited töötubades maalitud portselanist, juhendaja Meiu Münt
Portselanimaali töötoas neljal korral osalemise tasu 50.-
Hinnas sisaldub:
portselanist toorikud (taldrik ja kruus) 
värvid, töövahendid 
esemete põletus keraamikaahjus 

Tutvume portselanimaali peamiste võtetega,  valmib taldriku ja kruusi mitmevärviline dekoor.


Glasuuripealne portselanimaal on meeldiv harrastus ja hobi kõigile
huvilistele. Ainulaadselt kauniks saab dekoreerida näiteks kruusi, tassi, taldriku, kausikese või mõne muu portselanist eseme - seda kas endale või kallitele inimestele kingituseks!

1 taldrik, 1 kruus, vajalikud töövahendid ja materjalid ning esemete põletus keraamikaahjus on arvestatud töötoas osalemise hinna sisse. Nobedamate näppudega tegijatel on ka võimalus kohapealt portselanitoorikuid juurde osta. 

Töötoas osalemise peamiseks eelduseks on huvi ning soov kätt proovida klassikalises glasuuripealses portselanimaalis. Kasuks tuleb ka kannatlik meel ning püsivus. Joonistamise- ja maalimiseoskus polegi niivõrd olulised - nt kopeerimistehnika abil on võimalik portselanile kanda meeldiva mustri kontuurid. Portselanimaalis on mitmeid erinevaid töövõtteid, mille tehnika on täiesti erinev tavalisest maalimisest. 
Juhendamine on individuaalne. Grupi suurus maksimaalselt 5 inimest.

Üks kord portselanimaalimist kestab 2 tundi. Kui tööhoog juhtub olema väga suur ning jaksu jätkub kauemaks, võib arvestada ka väikese lisaajaga. 

Kasutame kõrgkuumus portselanivärve -  pulber - ning lüstervärve. Pulbervärvide ülipeened värviterad segatakse spetsiaalsete õlidega ning kantakse glasuuritud valge portselaneseme pinnale õhukese kihina sule, pintsli või spetsiaalse tupsutus-svammi abil. 

Lüstervärvid on metallisoolade vedel lahus ning kohe kasutusvalmis. Põletamise järel on lüstervärv mitmevärviliselt sillerdav või metalne. Värvid on küll üksteise peale kantavad, kuid seda ei tohi siiski liigselt teha, sest võib juhtuda, et tulemus ei jää särav ning võib oluliselt erineda loodetust. 

Värvid moodustuvad ja kinnituvad lõplikult temperatuuril 750 - 800 C. Kuna n-ö tooretel värvipindadel pole soovitatav omavahel kokku puutuda, siis on vajalikud mitmed põletused keraamikaahjus. Tavaliselt ei saa ese ühe korraga valmis, seda just sel juhul, kui on soov lisada mitmevärviline dekoor - arvestada võib keskmiselt 3-4 põletusega.

Töötoas kasutatavad pulbervärvid on pliivabad ja tervisele ohutud. Lüstervärvidel on küll ebameeldiv lõhn, kuid otsest ohtu tervisele neil pole. Siiski tuleb ettevaatlik olla allergilistel inimestel. Lüsterdamise ajal on soovitatav kanda hingamiskaitsevahendit. 


NB! Portselanimaali töötuba on mõeldud ainult täiskasvanutele!
NB! Portselanimaaliga ei tohi tegeleda raseduse ja lapse imetamise perioodil.


Meeldivate kohtumisteni,

Kunstitegu ootab Teid!


Email again:
Voog. Tee ise koduleht!